fbpx

Atrodytų dar visai neseniai džiaugėtės naujais plastikiniais langais, o dabar juos sunku atidaryti ir uždaryti, pro tarpus švilpia vėjai, išpustydami tokią brangią namų šilumą. Dažniausia viso to priežastis  – išsiderinusi lango varčia ir pasenusios tarpinės. 

 

Žmonės labai dažnai pamiršta, kad, nepaisant metų laiko ir varstymo intensyvumo, langai savo funkciją atlieka nuolat. Lygiai taip pat juos nuolat veikia besikeičianti aplinka. Dėl kintančio išorinio poveikio – karščio, šalčio, vėjo, drėgmės, tiesioginių saulės spindulių – langai ima keisti savo padėtį. Tai tampa sunkesnio varstymo, t.y. lango mechanizmo sutrikimo priežastimi. Sunku pasukti rankeną, girdisi furnitūros traškesys, stringa varstymo funkcija. Galiausiai langas pasidaro nebesandarus, tad patalpose gali būti jaučiamas skersvėjis ar net jaustis, kaip pro plyšius pučia vėjas. Visa tai atsitinka dėl netinkamos arba laiku neatliktos lango priežiūros. Tačiau tokių nesklandumų galima išvengti bent porą kartų per metus atliekant plastikinių langų reguliavimą.

 

Laiku sureguliuoti langai tarnaus ilgai

 

Reguliuoti langą reiškia atstatyti jį į pradinę padėtį, siekiant pašalinti išsikreivinimą bei užtikrinti sandarumą. Tačiau labai svarbu žinoti, kad reguliuoti langus reikia ne tik sutrikus varstymui, bet ir keičiantis metų laikams. Tai atlikti labai parasta, nes šiuolaikinės langų sistemos suteikia galimybę visiškai nesudėtingai keisti jų sandarumą pagal sezoną:

       Šiltuoju metų laiku rekomenduojama langų sandarumą šiek tiek sumažinti, atlaisvinant lango prispaudimą. Tai atlikti reikia todėl, kad šiluma veikia plastiką ir gumines lango tarpines, dėl ko šios dalys ima plėstis. Neatlaisvinus lango, tarpinė per stipriai spaudžiama, dėl to trumpėja jos tarnavimo laikas.

       Priešingai nei šiltuoju metų laiku, artėjant žiemos šalčiams lango sandarumą rekomenduojama padidinti ir langą reguliuoti taip, kad jis kuo stipriau prisispaustų. Skirtingai nei karštis, šaltis mažina plastiko ir guminių tarpinių tūrį, todėl lango sandarumas natūraliai suprastėja. 

Reguliuodami šiuolaikinius plastikinius langus tikrai nesugaišite, o atlikę tai laiku užtikrinsite ilgaamžį konstrukcijos veikimą. Laiku sureguliavę langus ir profilaktiškai sutepę judančias mechanizmų dalis, ženkliai sutaupysite pinigų, nes išvengsite su rimtesniu lango remontu ar jo keitimu susijusių išlaidų.

Kilo klausimų? Mes žinome atsakymus.

palikite savo kontaktus ir mes su Jumis susisieksime.