fbpx
Naudingi patarimai plastikinių langų priežiūrai

Šiame chaotiškame ir nuolat skubančiame pasaulyje plastikiniai langai tampa vis populiaresni, nes jie nereikalauja ypatingos priežiūros. Lygaus jų paviršiaus nereikia dažyti ir valomas jis labai lengvai. Tačiau, norint, kad langai tarnautų ilgai ir nekeltų rūpesčių, reikia laikytis tam tikrų priežiūros taisyklių.

Kaip valyti plastikinius langus?

Kaip ir kitus pastato elementus, taip ir langus veikia vidaus ir išorės aplinka. Nors plastikinius rėmus šaltis ir drėgmė veikia gerokai mažiau nei kitus, juos būtina valyti bent du kartus per metus. Patariama tuo pat metu išvalyti drenažinę sistemą ir vandens nutekėjimo kanalus. Plastikiniai rėmai valomi švelnia šluoste, naudojant muiluotą vandenį, o stiklai – tam skirtomis valymo priemonėmis. Jokiu būdu negalima naudoti šiurkščių abrazyvinių medžiagų, aštrių gremžtukų.

Plastikinių langų priežiūrai taip pat nenaudokite benzino, acto rūgšties, skysčio, skirto lako nuėmimui ir panašių priemonių, kurių sudėtyje yra medžiagų, ardančių paviršių ar sukeliančių metalinių detalių koroziją.

Taip pat nepamirškite pasirūpinti ir guminėmis plastikinių langų tarpinėmis. Nors jos gaminamos iš kokybiškų ir inovatyvių medžiagų, tačiau laikui bėgant sensta ir dėvisi. Norėdami kuo ilgiau išsaugoti tarpinių elastingumą ir gebėjimą sulaikyti įvairius skersvėjus ar lietų, turėtumėte vieną arba du kartus per metus nuvalyti nuo jų susikaupusius nešvarumus ir sutepti specialiomis priemonėmis. Jei nepamiršite laiku pasirūpinti, Jūsų langų tarpinės ilgai išliks elastingos ir nepralaidžios vandeniui.

Ne tik roges, bet ir langus reikia paruošti žiemai

Vienas iš sudėtingesnių plastikinių langų priežiūros aspektų – jų paruošimas atitinkamam sezonui. Siekiant pritaikyti langus besikeičiantiems metų laikams, būtina sureguliuoti lango prisispaudimą prie rėmo. Tai atlikti reikėtų artėjant vasaros ir žiemos sezonams. Taip išvengsite papildomo langų nusidėvėjimo ir prailginsite jų eksploatacijos laiką. Tam tikslui reikia sureguliuoti furnitūros detalę, vadinamuosius ekscentrikus, kurie išdėstyti pagal visą lango perimetrą. Reguliavimas atliekamas specialiu, 4 mm šešiabriauniu rakteliu.

Reguliuojant langą žiemos sezonui, raktelį reikia sukti pagal laikrodžio rodyklę. Tai padidins lango sandarumą. Reguliuodami langus vasaros režimui, siekiame šiek tiek mažesnio sandarumo, todėl ekscentrikus priveržiame, sukdami raktelį prieš laikrodžio rodyklę.

Laikydamiesi šių paprastų patarimų, galėsite įvertinti visus šiuolaikinių plastikinių langų privalumus ir ilgus metus džiaugtis idealia jų būsena.

O jei dar nenusprendėte kokių langų norite, susisiekite su mumis, padėsime išsirnikti.

Kilo klausimų? Mes žinome atsakymus.

palikite savo kontaktus ir mes su Jumis susisieksime.