fbpx
Ar teko pastebėti, kuomet langai tarsi nepritampa nei interjere, nei eksterjere? Viduje jie pridengiami masyviomis užuolaidomis, o išorėje… Trumpai tariant – nesižiūri. Tarsi „kalbėtų“ skirtingomis kalbomis ir neturėtų jokios sąsajos su paties namo architektūriniais bei dizaino sprendimais.

Žinoma, ir modernizmo laikais būna tiesiog nenusisekusių idėjų, tačiau kartais „išsišokančiu“ akcentu dizaineris tik stengiasi patraukti praeivių dėmesį.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis plastikinius langus?

 

Pirmiausia vertėtų pamąstyti ar standartinė balta spalva neišsiskirs iš bendro interjero ir eksterjero konteksto. Pavyzdžiui, Jūsų namas raudonų plytų, stogas ir lietaus nutekėjimo sistema tamsiai rudi, o langų rėmai balti. Viduje spalva ta pati ir visiškai nedera prie sienų. Be to, dar iš lauko pusės galima matyti skirtingų spalvų užuolaidas. Tuomet nėra harmonijos nei viduje, nei išorėje.

Turbūt žinote, kad profilio spalvas galima derinti tiek prie lauko, tiek prie vidaus atspalvių bei spalvinių akcentų. Išorėje esančio lango rėmo spalva gali skirtis nuo vidinio, todėl nepabijokite kurti savo autentišką stilių.

Jei gyvenate daugiabutyje, pasirinkdami profilio spalvą(-as) galite lengvai prisiderinti prie bendros pastato išorės ir savo interjero.

Kartais langai montuojami neteisingai pasirinktoje vietoje neįvertinus išorės faktoriaus. Tarkime, projektuodami naują namą, suplanuojate montuoti vitrininius langus laiptinėje, tačiau tik apsigyvenę pastebite, jog pro juos Jūsų namuose verdantis gyvenimas kaimynams matomas kaip ant delno, tuomet tenka suktis iš padėties ir slėpti vaizdą roletais ar ieškoti kitų sprendimų. Tad rinkdamiesi lango dydį ir stiklą, apgalvokite kokią įtaką turės jo vieta ir išorės veiksniai.

Neretai eksterjere nedera langų dydžiai ir jų išdėstymas. Suprantame, kad vonios ar kitos paskirties patalpose ne visuomet norisi standartinio dydžio langų ir pakanka kur kas mažesnių, tačiau pasvarstykite kaip jie atrodys išorėje.

Pastaruoju metu, populiarėja šarvuotas duris keičiančios stiklinės durys ir jas rėminantys vitrininiai langai. Apie saugumą nekalbėsime, tačiau pasvarstykite ar tikrai norėsite, jog visuomet akis į akį, dar neatvėrus durų, susitiktumėte su nepageidaujamais svečiais. Juk daug maloniau, kuomet pro stiklus atsiveria vidinio kiemo gamtos vaizdai, tiesa?

Dėl rizikingų dizaino sprendimų rekomenduojame tartis su specialistais, o mes esame pasirengę idėjas įgyvendinti.

Kilo klausimų? Mes žinome atsakymus.

palikite savo kontaktus ir mes su Jumis susisieksime.