fbpx
Jūs galite susidurti su nuomone, jog plastikiniai langai turi kenksmingą poveikį aplinkai. Šis mitas atsirado dar tada, kai plastikinių langų gamybos technologijos nebuvo tiek pažengusios, kaip dabar. Jau keletą metų plastikinių langų gamyboje yra atsisakyta švino, kuris yra kenksmingas. Žinoma, ekologinė aplinkos gerovė yra labai svarbi. Jei Jūs ruošiatės pirkti langus ir svarstote, kokie langai bus mažiau kenksmingi mus supančiai gamtai, mes Jus nuoširdžiai palaikome.

Plastikiniai langai yra technologiškai sudėtingas produktas. Kalbant apie jo ekologiškumą ir tvarumą aplinkos atžvilgiu, reikia atkreipti dėmesį ne tik į tai, iš ko jis pagamintas, bet ir į tai, kiek laiko Jums tarnaus bei kokios reikalaus priežiūros. Kuo gaminys ilgaamžiškesnis ir mažiau priežiūros reikalaujantis, tuo jis “palankesnis” aplinkai. Juk bet kokio, net ir ekologiško, produkto gamybos proceso metu aplinkai daromas didesnis ar mažesnis poveikis, išsiskiria tam tikros medžiagos ir t. t. Taigi, kuo ilgiau gaminys tarnauja, kuo rečiau jį reikia keisti ar atnaujinti (rečiau gaminti), tuo mažesnį poveikį jis turės tiek Jūsų aplinkai, tiek piniginei.

Mediniai langai ekologiškesni už plastikinius?

Mediniai langai – skamba gal ir ekologiškiau, tačiau neapsigaukite. Mediniai profiliai gamybos metu yra apdorojami įvairiais impregnantais ir dažais, juos reikia kas keletą metų perdažyti.  Taigi, įvertinus tai, kokios medžiagos yra naudojamos langų medienos apdorojimui, jie gali pasirodyti visai ne tokie ir “nekalti”. Be to, medinių langų gamybos procesas yra sudėtingesnis nei plastikinių. Dauguma specialistų sutinka, kad šiuolaikinių plastikinių ir medinių langų poveikis gamtai yra daugmaž vienodas.

Kalbant apie žiedinę ekonomiką: plastikiniai langai gali būti PERDIRBAMI, o mediniai langų profiliai – ne. Tuo tarpu iš susidėvėjusių plastikinių langų profilių gali būti gaminami nauji gaminiai.

Kaip pasirinkti nekenksmingus langus?

Mes suprantame, kad renkantis langus, Jums gali kilti labai įvairių klausimų. Perkant bet kokį produktą, Jums reikėtų domėtis, kur ir kaip jis pagamintas. Sąžiningas gamintojas ir atsakingas pardavėjas visada stengsis suteikti Jums aktualią informaciją bei patars. Tiek mediniai, tiek plastikiniai, tiek aliuminiai langai yra geri. Plastikiniai išsiskiria tuo, jog yra ne tokie brangūs, gerai sulaiko šilumą ir juos paprasta prižiūrėti, tačiau su jais taip pat galite “prašauti pro šalį”, jei susigundysite išskirtinai pigesniu mažai žinomo gamintojo pasiūlymu.

Kilo klausimų? Mes žinome atsakymus.

palikite savo kontaktus ir mes su Jumis susisieksime.