Kaip apsisaugoti nuo langų rasojimo?

Langų rasojimas iš vidaus pusės yra viena iš aktualių būsto problemų, sukeliančių ne tik diskomfortą, bet ir pelėsio plitimą. Kodėl taip nutinka? Pagrindinė priežastis – ventiliacijos trūkumas.

Norėdami apsisaugoti nuo šalčio, žmonės skuba apšiltinti būstus, tačiau ne visuomet pagalvoja apie oro cirkuliacijos svarbą patalpose. Pavyzdžiui, užpildžius namo sienų oro tarpus specialia medžiaga ir įsidėjus plastikinius langus, bet neįsirengus tinkamos ventiliacijos sistemos, gali nepadėti net patalpų reguliarus vėdinimas.

Ar langai su orlaide apsaugo nuo drėgmės kaupimosi?

Sovietiniu laikotarpiu butuose buvo montuojami langai su orlaidėmis, be to, tiek individualūs namai, tiek daugiabučiai nepasižymėjo ypatingu sandarumu. Todėl oro cirkuliacija vykdavo nuolat. Žinoma, ir tai ne visuomet apsaugodavo nuo drėgmės sankaupos patalpose. Todėl įsivyravo nuomonė, jog langai su orlaidėmis yra naudingiausias sprendimas.

Deja, bet langas su orlaide nėra geriausias variantas dėl paprastos priežasties – vieta ties orlaide yra pati „šalčiausia“. Tokia lango sistema negarantuos maksimalaus šalčio sulaikymo.

Nuo drėgmės kaupimosi apsaugo:

 • reguliarus vėdinimas atvėrus langus. Trumpalaikis skersvėjis;
 • atvertas lango viršus;
 • mikroventiliacija, nustačius lango rankeną reikiamu kampu į taisyklingą poziciją.

Jeigu išvardinti variantai nepadeda arba dar tik planuojate būsto įrengimą, pagalvokite apie ventiliacijos sistemą. Jeigu šiuo metu neturite galimybės jos įsirengti – gali pagelbėti drėgmės surinktuvas.

Naujai statomuose namuose yra įrengiama rekuperacinė sistema, kuri užtikrina tinkamą oro cirkuliaciją ir saugo nuo drėgmės, vasaros kaitros bei kitų, ne mažiau svarbių klimato poveikių.

Todėl rekomenduojame rinktis plastikinius langus, kurie maksimaliai saugotų nuo šalčio ir iš lauko sklindančių garsų. Gaila, bet langus su orlaidėmis negalime priskirti prie itin šiltų.

Rinkdamiesi langus, dėl tinkamiausio sprendimo pasitarkite su mūsų specialistais, kurie įvertins Jūsų esamą situaciją ir patars kaip efektyviausiai apsisaugoti nuo drėgmės. Tinkamai parinkti langai ir optimalus vėdinimas ženkliai palengvins Jūsų kovą su drėgme.

Susisiekite su mūsų konsultantu dabar ir gaukite ypatingą pasiūlymą!

Susisiekime:

palikite savo klausimus ir mes kuo greičiau su Jumis susisieksime.

  Kontaktai:

  VILNIUS
     +370 655 57545
     info@novuslangai.lt
   Savanorių pr. 219, LT-02300, Vilnius (įvažiavimas iš Šaltupio g.)